Varea pogodio, pa zauzeo mjesto u idealnom timu kola

Argentinac koji nastupa 2. HNL

S. Mlaćo

Nakon avanture u Hiberniansu sa Malte, Argentinac Juan Manuel Varea skrasio se u hrvatskom drugoligašu Imotskom.

Ovaj tim vodi veliku borbu za opstanak u 2.HNL, a za vikend su u susretu 22. kola savladali Dugopolje sa 2:1, te upisali veoma važnu pobjedu.

Upravo je Varea, nekadašnji igrač Širokog Brijega i Željezničara, donio vodstvo svom timu u 37. minuti, da bi Mandić u 75. pogodio za 1:1. Ipak, veliko slavlje domaćima donosi Krišić pogotkom u drugoj minute sudijske nadoknande.

Pored pogotka, Varea je pružio veoma dobru partiju, te se našao u idealnoj momčadi 22. kola 2. HNL.

Ovaj 30-godišnjak, nekada najbolji strani igrač Premijer lige naše zemlje, tako je još jednom pokazao da nije za "staro gvožđe".