Važna pobjeda Bayera u Paderbornu

Apotekari slavili

Bayer Leverkusen je u posljednjem susretu 24. kola njemačke Bundeslige, kao gost, savladao Paderborn s 3:0.

Iako je igračima Bayera u glavi revanš osmine finala Lige prvaka protiv Atletica, uspjeli su ostvariti pobjedu u Paderbornu.

Domaćin je izgubio bodove za opstanak, a Apotekair su s nova tri boda došli na četvrto mjesto sa 39 bodova, ostavivši iza sebe Schalke i Augsburg.

Vodeći gol, možda i gol odluke, za goste iz Leverkusena postigao je Grk Papadopoulos u 73. minuti, koji je prethodno zamijenio ratobornog Emira Spahića u 55. minuti.

Na 2:0 povisio je Song Heung-Min u 84. minuti, da bi konačan rezultat isti igrač postavio u sudijskoj nadoknadi.