Vedad Ibišević se u tri minute od junaka pretvorio u tragičara Herthe

Bundesliga

S. Pašalić

Freiburg je u 25. kolu njemačke Bundeslige savladao Herthu na svom terenu sa 2:1.

Dosta izjednačena utakmica u kojoj je Hertha bila nešto bolja, ali je na kraju Freiburg stigao do važne pobjede.

Freiburg je stigao do vodstva u 27 minuti kada je Petersen pogodio za 1:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 77 minuti Hertha je stigla do izjednačenja kada je Vedad Ibišević pogodio za 1:1 i činilo se da bi bivši bh. reprezentativac mogao donijeti bod svojoj ekipi.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Međutim samo tri minute kasnije Ibišević je pstigao autogol kojim je Freiburg stigao do vodstva, a na kraju i pobjede od 2:1.

Freiburg je sada na 12. mjestu tabele sa 30 bodova, dok je Hertha na 9. mjestu sa 35 bodova.