Minimalac Veleža protiv Budućnosti na pomoćnom terenu stadiona Rođeni

Susret igran u idealnim uslovima

Susret na pomoćnom terenu stadiona Rođeni između Veleža i Budućnosti je igran po izuzetno lijepom i sunčanom vremenu. Zavšeno je 1:0 za domaće.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez većih uzbuđenja, igralo se uglavnom na centru igrališta, golmani Bogadnović kod domaćih te Mujkić kod gostiju nisu imali potrebu da intervenišu.

Slična slika i u nastavku. Gosti iz Banovića su djelovali nešto bolje na početku, da bi Velež mirnom i strpljivom igrom postepeno preuzimao inicijativu te na kraju došao i do pobjede.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Alagić u 74. minuti kada je snažno šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je golman Budućnosti to odbranio.

Jedini gol na meču viđen je u 80. minuti kada se Ovčina lijepo namjestio na svoju jaču desnu nogu te preciznim udarcem s ivice kaznenog prostora pogodio donji ugao protivničkog gola.

Inače, Feđa Dudić je u ovom susretu dao priliku igračima sa slabijom minutažom tokom pripremnog perioda uz nekoliko juniora.

Na drugoj strani Smajil Karić je koristio većin igrača koje ima tokom priprema u Hercegovini uključujući i povratnika fudbalu Anela Husića koji je priliku za igru dobio u posljednjih 15-ak minuta.

Za Velež su od prve minute igrali: Bogdanović, Alikadić, Alagić, Cheshmedjiev, Smailović, Hajdarević, Pirija, Behram, Ovčina, Sijamija, Zubanović

Budućnost je nastupila u sljedećoj startnoj postavi: Mujkić, Mahmutović, Džinić, Islamović, Begović, Lugavić, Šišić, Mujarić, Mustafić, Sulejmanović, Hasanbegović.

Rođene u subotu od 15 sati očekuje meč protiv Radnika u okviru 20. kola Premijer lige, dok će Budućnost u Lukavici igrati novi pripremni meč i to sa Slavijom.