
Zrinjski - Velež igraju u srijedu
Velež pristao, pa potom tražio novi termin
Kao grom iz vedra neba sinoć je bh. sportsku javnost pogodila izjava trenera mostarskog Veleža Demira Hotića koji je za SportSport.ba rekao da njegov tim nema namjeru u srijedu igrati protiv Zrinjskog zaostalu utakmicu 1. kola Premijer lige.
Podsjetimo, utakmica 1. kola između Zrinjskog i Veleža odgođena je zbog učešća Plemića u Evropskoj ligi. Komitet za takmičenje donio je odluku da se ova zaostala utakmica, kao i ona između Sarajeva i Čelika, odigra 18. avgusta.
Međutim, jučer je trener Rođenih za naš portal rekao kako njegov tim neće igrati u srijedu, te da su o tome obavijestili i Fudbalski savez BiH i od istog tražili da se utakmica odgodi za 5. septembar, no od toga neće biti ništa.
SportSport.ba saznaje od izvora bliskih savezu da će se utakmica sasvim sigurno igrati, odnosno da se termin neće mijenjati, a ukoliko Rođeni ne istrče na teren biće kažnjeni.
Također smo saznali da je Velež nakon odluke Komiteta za takmičenje dao saglasnost da se utakmica igra 18. avgusta, no 12. avgusta su Rođeni tražili promijenu termina.
Bilo kako bilo, utakmica je na rasporedu 18. avgusta, Komitet za takmičenje po svemu sudeći neće mijenjati svoju odluku, a svi se iskreno nadamo da će u srijedu navečer gledaoci pod Bijelim brijegom uživati u fudbalskoj predstavi.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.