Rođeni se kući vraćaju sa stilom - Velež savladao veliki Shakhtar!

Posljednja prijateljska utakmica u Antaliji

E. Oštraković

Ekipa Veleža odigrala je pripremnu utakmicu protiv velikana iz Ukrajine, ekipe Shakhtara i upisala je pobjedu od 3:2.

Odigrali su fudbaleri Veleža veoma dobar susret, a na kraju su nagrađeni pobjedom protiv sjajnog protivnika.

Već u trećoj minuti jako dobar napad Veleža po lijevoj strani. Šturm je centrirao, ali je dobio samo korner.

Dvije minute kasnije napada Shakhtar preko Eguinalda, ali je dobro reagovao golman ekipe iz Mostara Hadžikić.

Zaprijetio je Velež u 12. minuti preko Guliashvilija koji šutira sa petanestak metara iskosa, ali lopta ide preko gola tima iz Ukrajine.

Mreža Shakhtara zatresla se u 21. minuti. Haskić je postigao gol glavom nakon centaršuta Vehabovića, ali gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Tri minute kasnije Velež postiže novi gol koji je ovog puta priznat. Fenomenalnu dugu loptu šalje Vehabović i izbacuje Guliashvilija samog pred golmana Shakhtara i to je 1:0 za Rođene.

Vodstvo Veleža trajalo je samo dvije minute jer su fudbaler Shakhtara u 26. minuti stigli do poravnanja. Shved je sve dobro uradio, a šutirao je Sikanov. Lopta na pudu ka golu pogađa jednog igrača Veleža i matira Hadžikića.

Dobar pritisak na golmana Shakhtara napravio je Haskić u 42. minuti, a na kraju je šut oprobao Ćaić. Ostalo je 1:1.

Minut prije kraja prvog poluvremena Pršeš centrira iz slobodnjaka, a Čaić postiže gol za novo vodstvo Veleža.

Kada su svi čekali kraj prvog dijela, hladan tuš za Rođene. Duga lopta naprijed, zatim centaršut i Shved vraća stvari na početak.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Velež dolazi i do trećeg vodstva na ovom susretu. Griješe igrači Shakhtara, a sve to kažnjava Haskić.

Sjajnu šansu za poravanje Shakhtar je imao u 68. minuti kada je Pdrinho šutirao, ali Oliveira gotovo sa gol linije izbija loptu.

Suljić je u 80. minuti šutirao glavom, ali lopta ide pored gola Shakhtara i rezultat se nije promijenio.

U narednim pet minuta viđena je još jedna dobra prilika za Shakhtar, ali igrači Veleža su dobro čuvali svoj gol.

Shakhtar je pokušao do kraja utakmice postići gol, ali to nisu uspjeli i Velež je na kraju ostvario pobjedu.

Na kraju dodajmo i to da Shakhtar u ovoj utakmici nije nastupao u najjačem sastavu, ali svakako da je ovo zaista velika pobjeda za Velež protiv velikog protivnika.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: