Veltmanov slalom kroz odbranu Willema II

Sjajan gol Ajaxovog fudbalera

Teme:

Fudbaleri Ajaxa jučer su u okviru 15. kola holandske Eredivisie na svom terenu sa 5:0 pregazili Willem II, a do poluvremena se mreža gostiju zatresla četiri puta.

Ipak, najljepši potez na utakmici viđen je u 31. minuti kada je nakon sjajnog solo prodora Joel Veltman odigrao dupli pas sa Lasseom Schöneom, te na efikasan način pogodio mrežu protivnika.

Nakon 15. kola Ajax je drugi na tabeli sa 33 osvojena boda, dok lider PSV ima jedan bod više, ali i utakmicu manje.

Pogledajte Veltmanovu majstoriju pogledajte na videu ispod od 1:46.