Villarreal ispred Barcelone
Barcelona gubi drugo mjesto

M. Maksimović

U Španskoj Primeri su odigrana dva susreta 30. kola. Na Ruiz de Lopera stadionu Betis i Sevilla su odigrali sjajnu utakmicu, a domaćini su nakon preokreta uzeli sva tri boda...

Barcelona je sjajno otvorila utakmicu, povela je već u 13. minuti. Bojan se našao na pravom mjestu, nakon što je Eto`o pogodio prečku. Dvije minute kasnije, Eto`o je namjestio nišanske sprave, pa je Betisu prijetila katastrofa.

Međutim u posljednjih pola sata domaćini prave veliki preokret. Prvo je Edu smanjio u 63. minuti, na 1:2, da bi se domaćini do kraja vratili u život u 75. minuti. Odonkora je srušio Abidal, Valdes je zaustavio šut Edua, ali ne i Juanita. Barcelona je bila na konopcima, a nokaut je stigao dvije minute kasnije. Junak utakmice Edu udarcem s 18 metara pogađa gornji desni ugao Valdesova gola, za pobjedu Betisa.

Da stvar bude gora po Barcelonu koja je igrala bez Messia i Ronaldinha, Villarreal je pobjedio Atletico Madrid 3:0, pa sada ima bod više na drugom mjestu. Na El Madrigalu strijelci za sigurnu pobjedu popularne '' žute podmornice'' su bili Cazorla (38.), te dva puta Nihat Kahveci u 42. i 65. minuti.