Villarreal siguran kod "fenjeraša"

13. kolo Primere

Adnan Beganović

Odigrano je još šest utakmica 13. kola španjolskog prvenstva u kojem je prvi pratilac Barcelone, Villarreal slavio sigurnu pobjedu u gostima i tako došao Barceloni na četiri boda zaostatka.

Villarreal je sigurnom igrom u gostima kod Recreativa slavio zasluženu pobjedu. Fudbaleri Villarreala su već u prvom poluvremenu golovima Cazorle u 27. i Ibagaze u 44. minuti osigurali miran nastavak utakmice. U drugom poluvremenu Villarreal je rutinski čuvao rezultat i iz kontri prijetio domaćinu. Fudbaleri Recreativa su uspjeli smanjiti rezultat i to je sve što su mogli napraviti sa boljim protivnikom.

Valladolid je kod kuče svladao ekipu Mallorce sa visokih 3:0 i tako pokazao da je u dobroj formi. Strijelci za domaće bili su Calvo u 29, Dorado u 56, i Goitom u 65 minuti.

Ljepotica kola odigrana je u Malagi gdje je viđeno šest pogodaka. Domaćini su slavili rezultatom 4:2, strijelci za Malagu bili su Apono u 52, Baha u 62, Luque u 83, i Eli u 89 minuti, dok su za Osasunu pogodili Nekounam u 79. i Flano u 81. minuti.

Deportivo je u dosta lošoj utakmici, odnio sva tri boda iz Almerie i tako nastavio igrati u promjenjivoj formi. Jedini gol na utakmici postigao je Verdu u 75. minuti.

Bilbao je na svom ternu igrao utakmicu od ogromnog značenja sa konkurentom za opstanak u društvu najboljih Numanciom i slavio sa rezultatom 2:0. Oba pogodka postigao je Llorente u 6. i 30. minuti.

Sporting iz Gijona nastavio je uspješan niz i sa današnjeg gostovanja kod Espanola vraća se sa nova tri boda. Pogodak za veliko slavlje gostiju postigao je Carmelo u 29. minuti.