Vošnjak nakon duela sa igračem Igmana završio u bolnici

Svi igrači odma su tražili pomoć za Vošnjaka

E. Oštraković

U toku je drugo poluvrijeme na utakmici u Konjicu između Igmana i Slobode, a trenutni rezultat je 1:1, čime dosta zadovoljniji mogu biti gosti.

Naime, utakmica je ovo koja je veoma bitna za obje ekipe koje se bore sa opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Jako ružne slike viđene su u 65. minuti utakmice kada je na travi ostao ležati fudbaler Slobode iz Tuzle, Adam Vošnjak.

Prilikom jednog duela, igrač Igmana neoprezno je startovao, a na travi je ostalo da leži Vošnjak. Odmah su svi igrači Slobode, kao i Igmana počeli da traže pomoć sa klupe Slobode.

Zanimljivo je to da glavni sudija ove utakmice, Mirza Kazlagić, u ovoj situaciji nije dosudio čak ni prekršaj za fudbalere Slobode.

Već u 7. minuti velika šansa za Igman. Hebibović odlično šutira iz slobodnjaka sa 20 metara, no stativa je saveznik gostiju iz Tuzle.

Sloboda za 45 minuta igre prvog poluvremena nije pokazala apsolutno ništa, čak nisu uputili udarac prema golu Igmana.

Sa druge strane 10 udaraca Igmana, jedan pogođena stativa i dvije pogođene prečke, a na kraju i gol za vodstvo od 1:0.

Igrala se 21. minuta utakmice kada je Ramić šutirao sa nekih 12 metara, ali je prečka ovaj put spasila fudbalere Slobode.

Tri minute kasnije ponovo prečka. Ponovo je Ramić šutirao, ovaj put sa četiri metra, ali ponovo je prečka spasila goste.

Spasa nije iblo u 32. minuti utakmice kada je Igman došao do vodstva od 1:0, a strijelac je bio upravo Mirsad Ramić.

Sloboda je sve kaznila u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena kada je Kurtalić postigao gol.