Vranješ pogodio, pa pocrvenio

Četvrtfinale poljskog kupa

S. Bošković

U okviru četvrtfinala poljskog kluba Legia je na domaćem terenu savladala Chojniczanku rezultatom 4:1.

Rybski je nakon pet minuta igre doveo goste u vodstvo, da bi naš povremeni reprezentativac Stojan Vranješ nakon pola sata igre poravnao rezultat na 1:1. Nakon gola Vranješa, Legia preko Prijovića i Brzyskog preokreće rezultat do kraja poluvremena.

U drugom dijelu igre Nikolić je postavio konačnih 4:1, a Vranješ je tri minute prije kraja susreta dobio direktan crveni karton.

Vrijedi istaći da je u polufinale ukupnim rezultatom 6:2 prošla Legia.

Poljski kup, četvrtfinale:

Legia - Chojniczanka 4:1 (Vranješ 30', Prijović 34', Brzyski 39', Nikolić 64'/Rybski 5')