Vukovi na krilima Olića i Perišića do nove pobjede

Bundesliga, 10. kolo

Wolfsburg je u okviru 10. kola Bundeslige na svom stadionu sa 3:0 savladao ekipu Werdera iz Bremena.

Fudbaleri iz Vučjeg grada već na samom početku susreta stigli su u vodstvo. Ivica Olić je u 7. minuti asistirao Arnolu koji pogađa za vodstvo domaćeg tima. Rezultat od 1:0 stajao je na semaforu sve do 72. minute, a ona je proradila hrvatska veza u redovima Vukova.

Perišić je uposlio Olića koji pogađa za 2:0 i mirnu završnicu za navijače Wolfsburga.

Minut prije kraja pobjedu Vukova ovjerio je Perišić i tako pogotkom krunisao večerašnju sjajnu partiju.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Nakon ove pobjede sastav Wolfsburga nalazi se na petom mjestu bundesligaške tabele sa 15 osvojenih bodova, dok je Werder dvanaesti sa pet bodova manje u odnosu na večerašnjeg protivnika.