Wisla poražena u derbiju kola, igrali Bunoza i Štilić

Ekstraklasa Poljske

Derbi 25. kola Ekstraklase Poljske igrali su večeras drugoplasirana Wisla iz Krakowa i trećeplasirani Ruch.

Pred punim tribinama stadiona u Krakowu trijumfovao je gostujući tim rezultatom 1:0, a detalj utakmice dogodio se u sedmom minutu drugog poluvremna kada je pogodio Kuswik.

Gordan Bunoza i Semir Štilić igrali su svih devedeset minuta u poraženom timu. Ruch i Wisla su sada bodovno poravnati sa po 44 boda, ali je zbog bolje gol razlike Ruch na drugom mjestu.

U drugom meču igranom danas Jagiellonia je minimalnim rezultatom porazila Zaglebie Lubin. Jedini pogodak na utakmici postigao je Grzyb u 29. minutu utakmice.