Wolfsburg očitao lekciju Freiburgu, Mujdža nije igrao

Bundesliga

Nogometaši Wolfsburga slavili su uvjerljivo protiv Freiburga (3:0) u meču 25. kola njemačke Bundeslige.

Bila je to utakmica u kojoj je Wolfsburg pokazao zašto igra osminu finala Evropske lige i zašto je prvi Bayernov pratitelj u Bundesligi.

De Bruyne je u 19. minuti postigao vodeći gol za Vukove, koji su u posljednjih 20-ak minuta uspjeli da dokračje goste.

Prvo je Rodriguez s penala povisio na 2:0, a onda je u 84. minuti Arnold postavio konačnih 3:0.

Wolfsburg ima 53 boda, čak 11 više od trećeplasiranog Bayera, ali i isto toliko manje od Bayerna. Freiburg je ostao na pretposljednjem mjestu sa 22 boda. Dodajmo da bh. reprezentativac Mensur Mujdža nije igrao za goste.