Wolverhampton poražen od Burnleyja

E. Oštraković

U ponedjeljak navečer još dva meča Premiershipa, a jedan je već odigran.

Wolverhampton igra jako loše u posljednje vrijeme, pa je večeras poražen u Burnleyju rezultatom 2:1.

Burnley je stigao tek do treće pobjede i sa 13 bodova sada je već iznad opasne zone i samo bod od Arsenala koji je na 15. mjestu.

Od početka se vidjelo da domaći imaju daleko veći motiv i želju da danas dođu do pobjede i čini se da je to na kraju bilo i presudno.

Poveli su u 35. minuti, pošto je Ashley Barnes u šesnaestercu Wolvesa bio najsnalažljiviji, pa na kraju glavom loptu poslao u mrežu. U 52. minuti Chris Wood postiže gol za 2:0 i to je dotuklo Wolverhampton.

Sve što su uspjeli gosti jeste gol s bijele tačke u 89. minuti, a strijelac je bio Fabio Silva.