Shaqiri je ponovo našao način da provocira Srbe: Postigao je gol, a zatim provokacija

Švicarska povela, Srbija izjednačila

Švicarska od 20. minute meča vodi protiv Srbije s 1:0, a pogodak je postigao Xherdan Shaqiri.

Srbija mora pobijediti Švicarsku ako želi u drugi krug, ali Orlovi su veoma loše krenuli u meč jer su nakon 20 minuta igre primili pogodak.

Nakon akcije po lijevoj strani lopta se odbija do Xherdana Shaqirija, a ovaj fudbaler postiže pogodak za prednost Švicarske od 1:0.

Shaqiri je odmah otrčao do navijača Švicarske usput pokazujući prezime navijačima Srbije tako ih provcirajući.

OVDJE pogledajte ovaj pogodak za vodstvo Švicarske od 1:0.

Radost Švicaraca trajala je samo šest minuta jer je Srbija preko Aleksandra Mitrovića došla do izjednačenja rezultata na 1:1.

Bila je to zaista fenomenalna akcija. Dušan Tadić je s lijeve strane ubacio, a Mitrović spektakularno glavom pogodio za 1:1.