Yaya Toure presudio Schalkeu
Trenutak odluke na Camp Nou

M. Maksimović

Barcelona je izborila plasman u polufinale Lige prvaka, te je na taj način, barem dijelimično ''pokrila'' loša izdanja u Primeri, problem sa najvećom zvijezdom Ronaldinhom...

Katalonci su polufinale Lige prvaka, izborili zahvaljujući Bojanu Krkiću koji je bio strijelac u prvoj utakmici i koji je bio večeras definitivno najbolji igrač Barcelone. Iako je Schalke imao loš rezultat iz prve utakmice, večeras nije lako pao na Camp Nou.

Schalke je imao više od igre u prvom poluvremenu, pogotovo u prvih pola sata, kada je dosta posla imao golman Valdes, a kompletna Barcelona dosta i sreće. Asamoah stvara dosta problema odbrani Barcelone. U 7. minuti Asamoah petom ostavlja loptu za Altintopa koji jako šutira sa oko 30 tak metara, Valdes krajnjim naporom spašava svoju ekipu. Barcelona je uzvratila pet minuta kasnije, zicer nije iskoristio Xavi, tačnije Neuer je odlično intervenisao.
Dva puta glavom proba Kuranyi, pa nakon njega i Jones. Najbolju priliku Schalke je imao u 21. minuti, kada Kuranyi promašuje nemoguće.

Kazna za promašaje Schalke je stigla u 42. minuti. Bojan Krkić je centrirao sa lijeve strane, a nakon intervencije Bordona odnosno Neuera, Yaya Toure pogađa za 1:0. U pravom trenutku, jer su navijači Barcelone već počeli negodovati zbog loše igre svojih ljubimaca.

U drugom dijelu u par navrata Krkić je namještao prilike za Henrya, Xavia, pokušavao je sam, ali se rezultat nije mijenjao. U 73. minuti Rijkaard je odlučio zamijeniti Krkića, Giovaniem dos Santosom, što je publika na stadionu prihvatila sa negodovanjem. Do kraja utakmice Henry je nešto pokušavao ali bez promjena rezultata.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Barcelona: Valdes, Puyol, Thuram, Abidal, Zambrotta, Yaya Toure (od 81 min. Marquez), Inesta, Xavi, Henry (od 90 min.Gudjohnsen), Eto`o, Krkić (od 73 min Giovani) Trener: Frank Rijkaard

Schalke: Neuer, Bordon, Krstajić, Westermann, Rafinha (od 77 min. Larsen), Ernst, Kobiashvili (od 32 min Grosmuller), Jones, Halil Altintop, Asamoah ( od 69 min. Sanchez) , Kuranyi Trener: Mirko Slomka