Zabija li zabija taj Vedad
Ibišević u četiri utakmice zabio pet golova

Bundes liga

M. Maksimović

Lijepe vijesti stižu iz Njemačke, Ibišević i Salihović su bili strijelci, dobrih 90 minuta su odradili Misimović i Džeko u Wolfsburgu, Radeljić u Cottbusu.

Hoffenheim Ibiševića i Salihovića je naglo prizemljen u Leverkusenu gdje su apotekari napunili do vrha mrežu Özcana. Već u 8 minuti Haggui je načeo goste, a u 17. minuti je 2:0, ''krivac'' je Friedrich. Goste u život vraća napadač naše reprezentacije Vedad Ibišević, četvrtim prvenstvenim golom u 21. minuti, Vedad je zabio glavom, Salihović je centrirao. Kießling je vratio na dva gola razlike u 36. minuti.

Nakon 12 minuta igre u nastavku u kaznenom prostoru gostiju je srušen Ibišević, a ovaj put sa bijele tačke zabija Sejad Salihović. Ovo je Salihovićev prvijenac u ovoj sezoni. Nažalost ne mogu Vedad i Sejad zabiti golova koliko ih Özcan može primiti. U finišu utakmice Barnetta (83) i Kießling (87) postižu gol za ubjedljivu pobjedu Bayera 5:2.

Wolfsburg Zvjezdana Misimovića i Edina Džeke je izgubio dva boda na svom terenu u samoj završnici utakmice protiv Eintrachta. Gosti iz Frankfurta su poveli u 22 minuti, iskusni Amanatidis je bio strijelac. Pet minuta kasnije Grafite sve vraća na početak sa bijele tačke. Od 51. minute i gola Dejagaha Wolfsburg je vodio 2:1 sve do šest minuta prije kraja kada domaće navijače šokira Toski. Misimović i Džeko su odigrali cijelu utakmicu, Zvjezdan je imao jednu priliku, Edin dvije.

Cottbus Ivice Radeljića nije uspio protiv Borussie iz Dortmunda. Gol odluke na Freundschaft stadionu je postigao u posljednje vrijeme toliko spominjani Subotić. Ivica Radeljić je odigrao cijelu utakmicu.Cottbus je još uvijek bez pobjede.

Bez pobjede je i Werder koji je poražen u gostima kod Borussie M'gladbach. Matmour (12), Friend (30) i Baumjohann (71) su goste zavili u crno. Sve što je ekipa trenera Schaaf napravila do kraja bili su golovi Pizarra (79) i Diega (89) za ublažavanje poraza 3:2.

Arminia je protiv HSV vodila 2:0, ali je na kraju poražena 4:2. Reinhardt je ugradio dva gola u preokret, Olić i Jarolim su dodali po jedan. Nakon debakla u Madridu, Schalke se dijelimično oporavio minimalnom pobjedom protiv Bochuma 1:0. Westermann je postigao taj gol u 36. minuti.

Wolfsburg - Eintracht 2:2

Pogledajte najzanimljivje detalje utakmice Bayer Leverkusen - Hoffenheim i Wolfsburg - Eintracht.