Zaboravite Balotellija, Nica ima novog junaka

Veliki preokret protiv Montpelliera

Fudbaleri Nice pobijedili su večeras na domaćem terenu Montpellier (2:1) u meču 27. kola francuske Ligue 1.

Nica je večeras bila favorit protiv Montpelliera, ali je do tri boda stigla teže od očekivanog. Prvi do prednosti u večerašnjoj utakmici stigli su gosti kada je u devetoj minuti mrežu Nice zatresa Mounie.

Odlučujući trenutak večerašnjeg meča desio se u 60. minuti kada je u igru ušao Le Bihan. Osam minuta kasnije ovaj igrač je donio izjednačenje Nici, a u samom finišu utakmice drugim golom i veliku pobjedu, te nova tri boda.

Nica je druga na tabeli Ligue 1 sa 59 bodova koliko ima i lider Monaco s utakmicom manje. S druge strane, Montpellier se nalazi na 12. mjestu sa 32 boda.

Pobjedu danas ostvario je Nantes koji je na svom stadionu savladao Dijon sa 3:1. Golove za domaće postigli su Bammou, Sala i Pardo, dok su gosti jedini put mrežu domaćih zatresli autogolm Duboisa. Nantes je na 11. mjestu sa 33 boda, dok je Dijon na 17. poziciji sa šest bodova manje.