Zahvaljujući dresu Nigerijci su bili hit na svakom Mundijalu

SP 1998. Francuska

Endin Čaušević

Ljubitelji fudbala s nestrpljenjem očekuju početak Svjetskog prvenstva u Rusiji koje počinje za 11 dana. Pripreme su u punom jeku, a reprezentacije se uigravaju za spektakl koji nas čeka na Mundijalu.

Na Mundijalu u Francuskoj mnoge ekipe su pokušale eksperimentisati s dizajnom dresova, ali im nije baš išlo za rukom. Nigerija je nastavila po starom receptu i uspjela je. Ovaj tim tada su predvodili Jay-Jay Okocha i Taribo West, a od takmičenja oprostili su se u nokaut fazi porazom od Danske.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi