Zavšen jesenji dio u 2. Ligi FBiH Sjever

Kuriozitet posljednjeg kola jesenjeg dijela 2. Lige Federacije Sjever zasigurno su porazi prvoplasirane četvorke.

Slaven je stradao od Radnika, Radnički jednako loše prošao u Čeliću,  Mramor u Mionici, a ni Gradina nije odnijela bodove iz Tuzle.

Jesenji prvak Slaven gostovao je u Lipnici kod Radnika. Na terenu kojeg je u noći sa petka na subotu prekrio sniježni pokrivač prvo poluvrijeme je proteklo u ispitivanju snaga i stekao se dojam da igrači obje ekipe prvi dio iskoristili za adapataciju na teške uslove. Drugo polvrijeme je pokazalo bolju igru Lipnice čiji su igrači pokazali mnogo više htijenja i želje za pobjedom. Sa tri pogodka u nastavku, Radnik je sasvim zasluženo slavio. Najinteresantiji detalj utakmice jeste crveni karton za golmana gostiju Baščelića koji je bez lopte u svom kaznenom prostoru udario napadača domaćih.

Slična sudbina, ali sa mnogo manje neizvjesnosti zadesila je i Slavenog prvog pratioca u Čeliću. Domaći igrači sasvim zasluženo su pobijedili Radničkog sa 3:0, a gosti mogu biti i zadovoljni jer je najbolji igrač u njihovim redovima bio golman Samir Šabanović. Utakmica je riješena još u prvom poluvremenu kada je Čelić prilično rano poveo sa 2:0. Do odmora domaći su propustili još par prilika od kojih je najbolja bila ona iz 44. minute kada se vratnica gostujučeg gola tresla dva puta u jednom napadu. Nastavak su domaći igrači koje predvodi Hamdo Vrdoljak, bivši igrač FK Sarajevo, odigrali rutinerski, te pametno čuvali sigurno vodstvo. Za konačni rezultat pobrinuo se ponajbolji igrač utakmice, a vjerovatno i prvo ime Čelića unazad par sezona, Edin Mehmedović koji iza sebe ima nekoliko Premijer ligaških sezona u kojima je nastupa za Budućnost iz Banovića.

Da steknemo dojam da su tri prvoplasirane ekipe u ovom kolu bile kao baždarene na poraze od tri gola razlike pobrinuo se Mramor koji je u Mionici izgubio ubjedljivih 4:1. Totalni neuspjeh prvoplasirane četvorke je potvrdila, do ovog kola, 4. plasirana Gradina koju je na svom terenu pobijedila OFK Tuzla. Od ostalih utakmica treba izdvojiti neodigranu u Malešićima, gdje je gostujuća Posavina došla sa nedovoljnim brojem igrača, te utakmicu odigranu u Tojšičima gdje su domaćini u derbiju sredine tabele pobijedili goste iz Odžaka sa 4:2.

16. Posavina 108 (BB) – 5 (-1)
Pred ekipama 2.Lige Federacije Sjever je duga zimska pauza. Dvije ekipe koje su se za nijansu bodovno izdvojile od ostalih su Slaven sa 30 bodova i Radnički sa 27 te između ova dva tima očekujemo veliku borbu u nastavku. Međutim, ne treba zanemariti niti ostale ekipe iz gornjeg dijela tabele a to su prije svega Gradina, Čelić, Mramor, Hajduk Orašje, koje će iz prikrajka čekati svoju priliku za što bolji plasman.

Na dnu tabele je čvrsto prikovana Posavina te će kako sada stvari stoje u nastavku veliku bitku za opstanak voditi Bosna Kalesija i OFK Tuzla.