Željezničar pregazio Borac na Grbavici

Premijer liga, kadeti, 10. kolo

Kadeti FK Željezničar uvjerljivo su u 10. kolu Premijer lige BiH savladali ekipu Borca iz Banja Luke s 5:0.

Borac je uspio da zadrži nulu do 35. minute kada ipak Plavi stižu do vodstva. Mirza Šubo je pogodio za vodstvo Želje od 1:0, da bi u nastavku utakmice uslijedila katastrofa Borca.

Seid Behram i Denis Žerić su sa po dva gola u drugom poluvremenu zapečatili sudbinu gostiju iz Banja Luke za uvjerljivu pobjedu Plavih od 5:0.

Uvjerljiv je bio i Zrinjski protiv Mladosti (5:0). Junak pobjede Plemića je Sanin Klarić koji je postigao hat-trick, a dva gola je za domaće postigao i Sandro Martinović.

Uvjerljiva je bila i Sloboda protiv Drine (4:0), Vitez je lagano savladao Zvijezdu s 2:0, dok je Radnik savladao Velež s 2:1...