Željezničar pregazio Drinu za vrh tabele

Premijer liga, juniori, 6. kolo

Juniorski tim Željezničara savladao je danas u šestom kolu Premijer lige Drinu iz Zvornika s 4:0, te su Plavi s Grbavice zasjeli na vrh tabele nakon šest kola.

Lagano su Plavi stigli do nove pobjede. Već nakon tri minute igre su preko Murisa Midžića poveli s 1:0, da bi isti igrač u 29. minuti povećao vodstvo na 2:0.

Ajdin Mujagić je u 42. minuti povećao prednost na 3:0, da bi pobjedu Plavih juniora zaključio Dženis Beganović pogotkom za konačnih 4:0 u 54. minuti susreta.

Zanimljivo je bilo u Mostaru gdje je Zrinjski ugostio tuzlansku Slobodu, a na kraju je rezultat glasio 1:1.

Plemići su poveli u 58. minuti preko Emanuela Vlahića-Puljića, da bi bod Slobodi donio Andrej Pavić pogotkom u 90. minuti susreta.

Drugi poraz zaredom upisao je sarajevski Olimpic. Oni su danas na domaćem terenu poraženi od Veleža s 2:0, a strijelci za Rođene su bili Kerim Tatar u 12. minuti i Mirsad Svinjar u 83. minuti.

Trenutno na tabeli vode Željezničar i Široki sa po 15 bodova.

Premijer liga, juniori, 6. kolo:

Željezničar - Drina 4:0 (Midžić 3', 29', Mujagić 42', Beganović 54')
Radnik - Vitez 1:2 (Došlo 72' / Gudelj 16', Jukić 24')
Zrinjski - Sloboda 1:1 (Vlahić-Puljić 58' / Pavić 90')
Slavija - Zvijezda 1:1 (Stojanović 75' / Čolić 2')
Čelik - Mladost 3:0 (Šabanović 21', Duraković 40', Heco 42')
Olimpic - Velež 0:2 ( Tatar 12', Svinjar 83')

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Jučer:

Travnik - Sarajevo 0:3 (Vazda 25', Cenaj 84', Burović 89')
Široki Brijeg - Borac 5:4 (Menalo 29, 44', 60', 75', Juričić 53' / Trivan 7', Milosavljević 54', Ljutić 65', Dujaković 90+3'p)