Bojo i Juričić igrači odluke na Grbavici: Željezničar pobijedio Rudar Prijedor

Trijumf Plavih

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Željezničar je u 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici savladao Rudar Prijedor rezultatom 2:0.

Plavi su u ovom susretu bili bolji rival i na kraju su zasluženo došli do važne pobjede.

Željezničar je imao posjed lopte u uvodnim minutama, ali je Rudar prvi ozbiljno zaprijetio u šestoj minuti meča.

Santos je ubacio u kazneni prostor, loptu je okrznuo Vrhovac, a ona promijenila putanju i umalo prevarila golmana Bendera, no na svu sreću domaćih nekako je to odbranio čuvar mreže Plavih.

Željezničar uzvraća sedam minuta kasnije. Luka Juričić iz teške pozicije šutira tik pored gola.

Nakon ove šanse nismo vidjeli previše uzbuđenja. Željezničar je imao kontrolu nad loptom, no prave šanse su izostale sve do finiša prvog dijela kada domaći tim propušta dvije sjajne prilike.

Prvo je Zdunić nakon ubačaja Subašića u 43. minuti promašio gol sa nekoliko metara, a zatim je Šćekić spektakularno zaustavio udarac Juričića i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Luka Juričić prilikom otvara i drugo poluvrijeme. Ovog puta slabo šutira sa pet metara i Šćekić to lagano hvata.

Dvije minute kasnije kontra gostiju. Santos međutim griješi u ključnom trenutku i propada velika šansa da se ugrozi gol domaćih.

Željezničar do zasluženog vodstva stiže u 55. minuti. Subašić sjajno proigrava Boju, a ovaj postiže gol za prednost domaćeg tima od 1:0.

Zatim Luka Juričić promašuje dvije velike šanse. Oba puta je krenuo sam na golmana gostiju, ali ih je jako loše završavao.

U 67. minuti svoj udarac prema golu gostiju je isprobao i Mekić, Šćekić to odlično brani.

Utakmica se nakon ove šanse malo umirila. Nije mogao Rudar previše naprraviti u fazi napada, vidjeli smo dosta prekida i bio je to dio utakmice bez previše lijepe igre.

Nadoknada meča donosi još jedan gol u mreži gostiju. Luka Juričić je zabio za 2:0 nakon sjajnog ubacivanja Malića.

Premijer liga BiH, 5. kolo:

Željezničar - Rudar 2:0

Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Vrhovac, Blažević, Bojo, Subašić, Mujezinović, Mekić, Zdunić, Juričić.

Rudar: Šćekić, Halilović, Sadiku, Pekija, Pavlović, Santos, Mandić, Dojčinović, Zekanović, Jakupović, Redžić.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

Amel23
Zaslužena pobjeda Želje!
18 0
Fareus1921
Mogla je ovo i veća pobjeda biti.Prvi put da smo jako i čvrsto odigrali.Svaka čast momci! Ps. Blaževića poslati nazad u Čelik...