Novi trijumf Željezničara na Zlatiboru

Odlična igra Plavih

Željezničar je u drugom pripremnom meču na Zlatiboru savladao crnogorsku ekipu Rudar Pljevlje rezultatom 3:0.

Nakon što su Plavi slavili s 2:1 protiv Kolubare danas je Željezničar savladao i crnogorskog rivala.

Željezničar je od prve minute bio bolji tim. Imali su posjed lopte, ali nije bilo neke konkretne prilike pred golom Rudara.

Iz prve prave šanse Plavi su poveli. Igrala se 18. minuta kada je Santos izborio penal, a Nedim Mekić precizno pogađa za 1:0.

Tim Edisa Mulalića je imala nekoliko još opasnih situacija pred golom Rudara. Međutim, nije bilo prave završnice, da bi crnogorski predstavnik zaprijetio opasno tek u finišu prvog dijela, no promjene rezultata nije bilo.

Crnogorski sastav u nastavku kreće ofanzivnije. Imali su dobru šansu u 47. minuti, ali Muftić je siguran.

Šest minuta kasnije Plavi propuštaju veliku priliku za 2:0. Santos je raspalio po lopti s 30 metara i pogađa prečku.

Potom Željezničar ponovo preuzima loptu na svoju stranu. Sigurno su djelovali igrači tima s Grbavice i tim iz Pljevlja nije imao previše prostora u napadu.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 80. minuti. Beća je pogodio za 2:0, da bi u finišu meča Plavi zabili i treći pogodak preko Haračića za konačnih 3:0.