Ahmedhodžić isključen, Malme doživio novi težak poraz
Foto - EPA

Slavila i Atalanta

Zenit je u 2. kolu grupe H Lige prvak doživio težak poraz u St. Petersburgu od Zenita rezultatom 4:0.

Ruski tim je kao favorit ušao u ovaj meč, ali su se gosti nadali kako mogu iznenaditi prvaka Rusije na njihovom terenu.

To se nije dogodilo, a Zenit je već u uvodnim minutama pokazao da u ovom susretu ide žestoko na tri boda.

Domaći su poveli već u devetoj minuti. Lijepu akciju završio je Claudinho za prednost od 1:0.

Ovaj rezultat se zadržao na semaforu nakon prvih 45 minuta, iako je bilo šansi sa obje strane da se rezultat promijeni.

Ipak, nastavak donosi mnogo bolju igru Zenita koji je završio posao iz prvog dijela.

U 49. minuti domaći tim stiže do drugog gola. Za 2:0 pogodio je Kuzyayev.

Tri minute kasnije isključen je bh. fudbaler Anel Ahmedhodžić. Dobio je direktan crveni karton zbog igranja rukom u gol-šansi Zenita i morao je pod tuš.

Prednost na terenu Zenit je iskoristio u 80. minuti. Sutromin je zabio za prednost od 3:0, da bi u nadoknadi konačnih 4:0 postavio Wendel.

Malmo je nakon dva meča bez bodova i sa gol-razlikom 0-7 i teško da ovaj tim može nešto napraviti u ovoj grupi gdje su još Chelsea i Juventus.

U drugom meču ranog programa Lige prvaka Atalanta je savlada Young Boys sa 1:0.

Jedini gol na ovom meču potigao je Pessina u 68. minuti susreta.