Zeta slavila u gostima

4. kolo fudbalskog šampionata Crne Gore

Popodnevni program četvrte runde fudbalskog šampionata Crne Gore obilježila je prva ovosezoneska pobjeda Zete, koja je tri boda upisala na gostovanju u Petrovcu. Golubovčani su jedina ekipa koja je bodove osvojila kao gost, jer su Grbalj, Rudar, Sutjeska i Kom nove prvenstvene pobjede ostvarili na svom terenu.

Četiri kola bila su potrebna fudbalerima Zete da se zagriju i krenu putem pobjeda, kojim su išli u prethodne dvije sezone. Golubovčani su uspjeli da prekinu crnu seriju na gostovanju lideru šampionata i uhvate priključak za vodećim ekipama šampionata.

Povratak Zete na staze uspjeha poklapa se sa povratkom Brazilca Kadua na teren, koji nije imao pravo nastupa u dosadašnjim mečevima zbog problema sa registracijom. Upravo je fenomenalni vezista odigrao glavnu ulogu u trijumfu nad Petrovcem.

Prvi pogodak na stadionu pod Malim brdom viđen je pred sam kraj prvog poluvremena. Kadu je izveo slobodan udarac nakon kog je nastala gužva pred golom Petrovca u kojoj se najbolje snašao Ćulafić, koji je sa par metara zatresao mrežu protivnika.

Pobjedu golubovčana ovjerio je Kadu na samom startu drugog dijela, Brazilac je izveo slobodan udarac nakon kog je lopta odsjela u mreži uslijed nespretne intervencije domaće odbrane.

Fudbaleri Petrovca su do kraja susreta pokušali da stignu prednost gostiju, ali su izabranici Mladena Vukićevića rutinskom igrom uspjeli da sačuvaju prednost.

Sva tri boda osvojili su i fudbaleri Grblja, koji su u Kotoru bili bolji od ekipe Dečića. Vrata pobjede timu iz Radanovića otvorio je Kasalica u 25 minutu, da bi Dražen Milić u 53 minutu, nakon odlične asistencije postavio konačan rezultat susreta.

Zahvaljujući odličnoj igri u poslednjih 20 minuta susreta fudbaleri Koma uspjeli su da dođu do sva tri boda u duelu sa Jedinstvom. Tim sa Zlatice bolje je ušao u meč i došao do prednosti nakon 14 minuta igre. Domaći su poveli fenomenalnim pogotkom Nedeljka Vlahovića, koji je mrežu Dacića zatresao iz slobodnog udarca sa tridesetak metara.

Gosti su došli do izjednačenja pet minuta prije kraja prvog dijela pogotkom Ermina Drndara sa bijele tačke. Od samog starta drugog dijela domaći su krenuli u ofanzivu koja se isplatila u 71 minutu kada je Miroje Jovanović po drugi put zatresao mrežu protivnika.

Minimalne pobjede u četvrtom kolu ostvarili su fudbaleri Sutjeske i Rudara. Nikšićani su golom Adrovića savladali Jezero, dok je pogodak vrijedan tri boda za ekipu Rudara u duelu sa Lovćenom postigao Ranđelović.

U posljednjem meču četvrtog kola Mogren je savladao Budućnost rezultatom 1:2, golovima Glušćevića i Vujovića. Jedini pogodak za domaće postigao je Vukčević u 22. minuti.