"Životinja, imbecil, neka prestane igrati"

Predsjednik bez dlake na jeziku

A. Čaušević

Igrači obično ne slave golove protiv bivših ekipa, ali to nije bio slučaj sa Massimilianom Pesentijem.

U utakmici italijanske Lege Pro jučer su igrali Piacenza i Padova, a utakmica je završena rezultatom 1:1.

Izjednačujući gol za Padovu u 57. minuti postigao je Pesenti. Iskusni fudbaler je to proslavio što je teško palo njegovom bivšem predsjedniku.

"Šta je Piacenza uradila toj osobi? Od nas je dobio svaki cent, ne prihvatljivo je ono što je uradio. Da je moj igrač otjerao bih ga", rekao je Stefano Gatti.

"Ko se tako ponaša treba prestati igrati fudbal. Životinja, imbecil. Očekujem izvinjenje od Padove", dodao je Gatti.

Zbog proslave i provociranja domaće publike Pesenti je dobio žuti karton, a trener ga je zamijenio minut nakon gola kako bi se smanjile tenzije.