Zrinjski siguran protiv Čelika

U posljednjoj utakmici 25. kola

Zrinjski je u posljednjoj utakmici 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Bijelom brijegu u potpunosti nadigrao zenički Čelik i na kraju slavio sa 3:1, što je Plemiće ostavilo u borbi za sami vrh tabele.

Utakmicu su otvorili – navijači domaćih. Naime, nakon više od pola godine odsustva sa domaćih utakmica Zrinjskog, populani Ultrasi vratili su se na stajanje, poručivši svima kako se nadaju da se bojkot više neće ponoviti.

Zrinjski – Čelik 3:1
1:0 Karadža (11), 2:0 Peraica (17), 2:1 Novaković (42), 3:1 Đurić (60)

MOSTAR – Stadion Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: oko 5000.
Žuti kartoni: Džidić (Zrinjski), Morankić (Čelik)

ZRINJSKI: Mitrović, Džidić, Nikolić, Landeka, Matko, Selimović/od 76. Smajić/, Ivanković, Peraica/od 37. Pezo/, Žižović, Karadža, Đurić/od 85.Suton/. Trener: Dragan Jović.
ČELIK: Burić, Jurčević, Salčinović, Šabić /od 82. Gafurović/, Novaković, Imamović, Pupčević /od 82. Hasić/, Morankić, Karić, Mašić, Marković. Ivo Ištuk.

Sudija: Dragan Skakić (Gradiška)

Da se oni raduju pobrinuli su se Plemići već nakon jedanaest minuta igranja. Slobodan udarac iskosa sa tridesetak metara izveo je Mladen Žižović, golman Burić je loptu odbio do Karadže, koji je pospremio u mrežu za 1:0. Šest minuta kasnije Zrinjski je uduplao prednost. Ovaj put slabo je reagovala gostujuća odbrana, nakon loše ofsajd zamke pogriješio je u procjeni i Burić, pa je Matko nesebično uposlio Peraicu, koji pogađa za povećanje vodstva domaćih.

U tim trenucima Čelik je izgledao kao razbijena vojska, potpuno izgubljeno, bez glave i repa. Ipak, u finišu poluvremena uspjeli su se probuditi, a nadu je vratio Novaković. On je brzu kontru trojice igrača Čelika završio pogotkom za 2:1.

U nastavku Zrinjski je nastavio dominirati, a nakon ukupno sat vremena igranja i uspio i povećati vodstvo. I ovaj put u ulozi asistenta je Matija Matko, koji probija lijevu stranu gostujuće odbrane, povratnom loptom pronalazi Đurića, a ovaj vara Burića za novo slavlje.

Do kraja vrijedi istaći da se Sulejman Smajić vratio na teren nakon problema sa srcem. On je u 76. minuti zamjenio Vernesa Selimovića te zaradio ogromne ovacije publike, čiji je ljubimac.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: