Zrinjski slavio u Vaduzu - 1:2

Mostarci doboro startali u Kupu UEFA

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su pobjedu u prvom susretu 1. kola kvalifikacija Kupa UEFA. Mostarci su večeras u gostima savladali lihtenštajnski Vaduz rezultatom 2:1, a pobjednik je odlučen u 90. minuti.

Naš osvajač Kupa došao je u vodstvo golom Velibora Đurića u 23. minuti, a već u narednom napadu domaći su izjednačili (Fischer). Mostarcima je veliko slavlje osigurao Iten autogolom u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Ovim trijumfom Plemići su oškrinuli vrata plasmana u drugo kolo kvalifikacija, obzirom da će im u revanšu koji se igra za 14 dana biti dovoljan, u najmanju ruku, i minimalan poraz bez primljenog pogotka.

Vaduz – Zrinjski 1:2
Strijelci: 0:1 Đurić (23), 1:1 Fischer (24), 1:2 Iten (90. autogol).

VADUZ – Stadion: Rheinpark. Gledalaca: 720. Žuti kartoni: Serdarušić, Matko (Zrinjski).

VADUZ: Sommer, Ritzberger, Iten, Džombić, Cerrone, Mea Vitali, Bellon, Polverino, Grossklaus (od 54. Willian), Fischer (od 78. Sutter), Gaspar.