Zrinjski spreman za nastavak sezone
Mladen Žižović se oporavio od povrede i spreman čeka nastavak sezone

Mostarci ponovo sanjaju izlazak u Evropu

Zrinjski spreman za nastavak sezone

Do početka proljetnog dijela prvenstva u Premijer ligi BiH ostalo je još malo vremena. Većina klubova nalazi se u završnoj fazi priprema za nastavak sezone, pa tako i mostarski Zrinjski.

U zimskom prelaznom roku na stadion Pod Bijelim Brijegom nije „sletila“ ni jedna nova prinova, ali mora se priznati kako Plemići u nastavak sezone ulaze znatno jači u odnosu na jesenji dio sezone.

Izabranici Dragana Jovića nalaze se na šestom mjestu premijerligaške tabele nakon petnaest odigranih kola sa 25 osvojenih bodova. Za vodećim Širokim Brijegom Mostarci zaostaju sedam bodova. Razlika se čini velika, ali nikako nenadoknadiva.

U nastavku sezone Dragan Jović će moći računati na oporavljene Mladena Žižovića i Matu Dragičevića, potpuno spremnog Danijela Stojanovića, te dvojicu igrača iz Gane koji su prošli period adaptacije na novu sredinu, Princea i Afedziea.

U pripremnim utakmicama je Jović često mijenjao sastav, priliku za dokazivanje su dobili svi igrači, ali čini se kako je početni sastav skoro poznat. Nekoliko manjih dilema još uvijek postoji, a njih će Jović otkloniti uoči samog početka prvenstva.

Čini se kako će na golu prednost u odnosu na Igora Melhera imati mladi Adnan Hadžić. Uoči početka sezone momak je stigao iz kakanjskog Rudara kao potencijalno pojačanje koje treba da se nametne, ali prije nego je i sam mislio dokazao je da se radi o sjajnom čuvaru mreže i priskrbio sebi jedinicu. Melher je vrlo dobar golman, ali se čini kako će početi na klupi.

U zadnjoj liniji nema mnogo dilema za Jovića. Desni bok će držati Crnogorac Marković koji je stigao na početku sezone. Nakon vrlo kratkog vremena zadobio je povjerenje Jovića i potpuno nadomjestio odlazak Nikolića. Na suprotnoj strani zadnje linije igraće Igor Žuržinov koji je jesenas pokazao da je ponajbolji ljevak u ligi.

U srcu odbrane mjesto će imati mladi Toni Šunjić koji izrasta u pravog dragulja mostarskog nogometa, a uz njega će biti iskusni kapiten Mario Ivanković. Njih dvojica su se jesenas odlično slagala, ali problem je što na klupi nema baš kvalitetnog štopera koji bi nadoknadio izostanak jednog od njih dvojice. Oporavak Damira Džidića teče sporije od očekivanog i još se ne zna kada će biti spreman za najviše napore.

Pozicije zadnjih veznih su dobro pokrivene. Mladen Žižović se oporavio, ali treba sačekati da vidimo koliko će on na početku moći odgovoriti zahtjevima Jovića. Tu je Boby Prince koji je na pripremama bio jedan od najzapaženijih igrača, iskusni Igor Musa je također u najužoj konkurenciji, a tu su mladi Sušić i Aničić koji mogu pomoći.

Ofanzivna vezna linija Mostaraca izgleda odlično. Vlado Zadro, Vernes Selimović i Danijel Stojanović čine taj trojac ofanzivnih veznjaka koji su u stanju nadigrati svakoga u ligi. Tehnički su izuzetno dobro potkovani, tako da napadači neće biti kao „ribe na suhom“.

Za stavljanje šlaga na tortu zadužen je Krešimir Kordić, jedan od najboljih napadača lige. Uz njega se najviše očekuje od Mate Dragičevića, bivšeg napadača Dinama i Hajduka koji je stigao ljetos, ali se vrlo brzo povrijedio. Prošlog ljeta je za samo petnaest minuta dva puta pogodio mrežu Željezničara, ali je zbog povrede propustio cijeli jesenji dio sezone.

Na klupi Zrinjskog su uglavnom domaći, mladi igrači poput Pavla i Marka Sušića, Josipa Aničića i drugih koji na proljeće očekuju pravu priliku za dokazivanje. Nema sumnje da Dragan Jović ima odličan sastav koji je u stanju ponovo izboriti plasman u jedno od evropskih takmičenja.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.