Zrinjski u rijetko viđenom meču razbio Čelik

Sjajna utakmica u Mostaru

Nevjerovatan meč odigrali su Pod Bijelim brijegom Zrinjski i Čelik u 7. kolu Premijer lige. Na kraju su Plemići slavili pobjedu od 5:2 u jednom nezapamćenom duelu na bh. terenima.

Gosti iz Zenice su čudesno otvorili meč. Već u prvoj minuti Mahmutović je iskoristio asistenciju Kouadija i pogodio je za prednost od 0:1.

Samo tri minute kasnije Čelik je poveo 0:2. Ovog puta asistent je Mahmutović, a Kouadio je pogodio za veliku prednost.

Međutim, Zrinjski je stigao do velikog preokreta i nakon pola sata igre su imali prednost od 4:2.

Na 1:2 smanjio je Katanec u 6. minuti, da bi u 15. minuti rezultat na 2:2 izjednačio Nemanja Bilbija.

Do vodstva domaći tim stiže u 19. minuti, a Markovića je po treći put savladao Toni Jović.

Četvrti gol u mreži gostiju viđen je u 31. minuti. Nakon kornera pogađa Filipović za uvjerljivu prednost od 4:2.

Razlika je na poluvremenu mogla biti i veća. Ipak, golman Marković je spriječio nekoliko vrhunskih šansi, te se na odmor otišlo rezultatom 4:2 za Zrinjski.

Nastavak je ponudio mnogo mirniju igru. Zrinjski je mnogo ozbiljnije ušao u nastavak i imao je nekoliko izglednih šansi da poveća prednost.

Redale su se dobre šanse pred golom Markovića. Vrijedi izdvojiti pokušaje Stojkića i Bilbije u početnih 15-ak minuta.

Ipak, u 69. minuti su jednu od šansi iskoristili. Na 5:2 je prekrasnim golom povisio Ognjen Todorović.

Do kraja je Zrinjski bez većih problema priveo meč kraju. Došli su do šest pobjede i uvjerljivo su prvi tim bh. Premijer lige.

Premijer liga BiH, 7. kolo:

Zrinjski - Čelik 5:2 (Katanec 6', Bilbija 15', Jović 19', Filipović 31', Todorović 69' / Mahmutović 1', Kouadio 4')

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Jović, Stojkić, Todorović, Perišić, Jamak, Jakovljević, Katanec, Filipović, Bilbija.

ČELIK: Marković, Hasanhodžić, Kouadio, Salčinović, Kadrić, Mehić, Šišić, Kazazić, Ćemalović, Mahmutović, Duraković.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: