Bilbija golom u 86. minuti riješio gradski derbi: Zrinjski pobijedio Velež!

Duel velikih rivala

Zrinjski je u odgođenom meču 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao gradskog rivala Velež sa 2:1.

Slavlje igrača Zrinjskog nakon gola Bilbije

Nije gradski derbi donio lijep fudbal. Ipak, na kraju smo vidjeli tri gola, a pobjedu je odnio Zrinjski.

Velež dobro ulazi u meč i u drugoj minuti stvara veliku šansu. Anđušić iz odlične pozicije gađa tik pored gola.

Zrinjski potom preuzima terensku nadmoć. Prvi šut domaći imaju u 11. minuti kada Bogdanović brani pokušaj Juranovića.

Kružili su Plemići konstantno oko gola Rođenih, ali nisu uspjeli da stvore pravu šansu, dok je Velež čekao šansu iz kontre.

U 27. minuti Anđušić je ponovo u dobroj poziciji da ugrozi protivnički gol, no očajno šutira.

Velež nakon pola sata ostaje bez Brandaa koji je zbog povrede napustio meč, a u 33. minuti Zrinjski dolazi do vodstva.

Kamenar dobro izvodi prekid, Jakovljević je najbolji u skoku i pogađa mrežu Veleža za prednost od 1:0.

Potom su uslijedile minute jako čvrste igre koje su donijele tri žuta kartona Rođenim, da bi u 44. minuti Velež poravnao.

Ovčina je ubacio sa desne strane, golmanu Kukiću lopta ispada iz ruku, a Zajmović to koristi i šalje loptu u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Nastavak meča donosi poprilično neinteresantnu utakmicu. Zrinjski je imao posjed lopte, napadao je, ali Velež se uspješno branio.

Tek u 68. minuti domaći stvaraju dobru šansu. Bašić šutira, lopta od bloka odlazi u korner.

U 86. minuti na scenu stupa Nemanja Bilbija. Odlično koristi ubacivanje Ćorluke i pogađa za 2:1 i oduševljenje domaćih navijača.

Nije Velež do kraja meča uspio napraviti previše. Ostalo je 2:1 i Plemići su ostvarili pobjedu u velikom derbiju.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

HŠK Zrinjski - FK Velež 2:1

HŠK Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Ćorluka, Malekinušić, Savić, Jakovljević, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija.

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Anđušić, Ovčina, Brandao, Vehabović, Salčin, Zajmović, Dejanović, Radovac.

Komentari (113)

Sergej Jakirović je najjači trener u PL BIH.

_admirr.x

Kao što je netko neki dan napisao da Sergej gradi karijeru i sigurno će biti još uspješniji u budućnosti,ako je bio odličan u Hrv. zasto ne bi u PL

lalinjo

Jest ako ne računamo Husrefa

NorthSide

Husref je stari lisac i stara škola(fakin),ali za nešto više od PL teško.

lalinjo

Iskreno žao mi je što nema više takvih starih trenera,sve se nešto unaprijedilo u modernu tehnologiju što mi se ne sviđa

lalinjo

Sta je Husref? Sa onakvom ekipom Slobode izgubi kup,sad gura sa Tc gdje skoro svaki igrac ima preko 10k platu.

_admirr.x

Jajlkirevic najbolji ali da mu kaljanac bude pomocnik.

enko

Ovi mrze velez vise nego sto vole zrinjski

VELEZ

Cinjenica

Rukvash13

Kako su zadojeni to je fuj . A sve sto kažu , ujedno kažu protiv svojih očeva koji navijaju za Velež . Kolko bolesni umovi

block123

To se javljaš aaaaaahahahahaha. Jesi mislio plastika, za**** si se malo majstore. Titnium jarane Titnium. Jesi vidio kako Titnium **** podvelešce. Mi vas mrzimo, a vi nas volite. Jašta, podveleška škola. Niko ne valja, samo ja valjam

Lacosta

ti još u 93-oj??

damir_mo

Ono što ste danas odigrali nije ni za federalnu lige. Ne mogu vam igrači mlada sira. Ima kod vas podveleškog, probajte im malo davati, možda proigraju hahahahahahahaha

Lacosta

Nisam lošiji derbi gledo odavno. Sudjenje bi se dalo komentarisati. Bilo je diskutabilnih odluka. Velež loše odigrao, nikad lošije. Zrinjski isto bez neke ideje. Imali su dvije prilike i iskoristili. Mi nismo svoje dvije i to je to. Vratiti mulića pod hitno, čovjek ima na kontu deset golova u korejskom prvenstvu, gdje bilbija nije mogao igrati uopće. Na polusezoni maneva ili nekoga njegovog kalibra dovesti nazad. Jbg kesa se mora odriješiti ako se želi rezultat. I naravno poraditi na dovođenju kvalitetnih mladih igrača.koliko para toliko muzike. Uvijek bilo.

Roodjeniiiiii

Velež je krenuo strasno ovu srzonu, al nakon mjesec dva niđe ih... Zrinski po meni za prvaka 1# Što se tiče kamenja, oba dva su kamenjaši, žilavi,tvrdi...

fatih23

Vico Zeljkovic je kriv…

1601834469

Ukupno su Zrinjski i Velež odigrali 54 utakmice. Plemići su slavili 29 pobjeda, Velež 17, a 8 puta je bilo neriješeno.

plemic

čitam ove komentare i gledam kako ni jedan navijač zrinjskog, za razliku od ostalih nije napisao ni jednu psovku, ni jedan nacionalistički komentar ..., a ovi podvelešci i vrapćićani da te bog sačuva od nacionalističkih komentara, psovki i ostalih krkanluka, gadi se normalnom čovjeku čitati. močio bih administarore i moderatore portala da uz njuhove komentare satave oznaku +18. hvala.

Mitjo

Ako Velež izgubi za vikend od Želje...Dudić je bivši.

dinass

Kamenje leti na sve strane i umjesto da ode delegatu kaljanac ide jakirevicu.nedao bog da je onoliki kamen pogodio koga,mrtva glava. Kaljanac pravi sudija isprazni taj dio tribine,nisu to petarde vec veliki komadi kamena,razocarao si iskrene ljubitelje nogometa.

enko

Igrac 77 u Velezu jede mladu svinjetinu ima 7 kg viska.

Comandini

Mora Velež još pure jesti.

denimen9

Zubanovic, Radovic i Isic nisu igrali. Zasto?

Comandini

Bilo bi bolje da Velez nije odlagao utakmicu. Da se igralo kada se trebalo igrati mozda bi bolje prosli.

Husrefbeg22

Kaljanac od pocetka navlacio za Zrinjski svaki kontakt nad igracem svira samo u lkorist jedne ekipe sramota.Realan rezutat je bio nerjesen jedmostavno damaci se mora da pobjede ovo nikako se drugacije nije moglo zavrsit .Jos jednom sramota nogometnog saveza i sviju nas.

samac

Aj ne seri. Valjali ste se ko krmad i cuvali bod cjelo drugo poluvrijeme. Igrali ste pickasto a sudija je odsviro solidno ali je sjeko igru i to kad je bilo 1-1. U 60. Min ste kondiciski mrtvi bili

Realist

E jest ti komentar daj bolan suti koda nisam gledo utakmicu nekazem da ja Velez nesto odigro ali na Anđusicu ni faul da nesvira i jos samo je navlacio bjes kod igraca ma mu prigovaraju i da djeli zute izmisljo je faulove za zrinjski.

samac

idi legendo prati neki drugi sport ovo je previše zahtjevno za tebe

damir_mo

Pukose vrapcicki seljacici hahahahahahahahahahahahaha

Mackintosh

Uhvati se proslave 100 godina, to će te proslaviti i ništa više do slijedeceg rodjendana

Uranija

@Uranija Kad o VELIKOM Zeljeznicaru prica vijetnamsko tele...

block123

Seljaci ne znam ko se valjo citavo drugo poluvrijeme i umro u 60. min, a najjaci je anđusic kako je odglumio pad. Priso mu Jakov da mu izvadi jezik a on ga odgurne rukom

Realist

Sad je -7 od vikenda -10, Željo će vas pregaziti ko plitak potok...

bk123

Može ako bude sudijo ovaj kao i vama . Ovaj kriminalac gigovic 2 . Pa jel vas stid Bgt. I onda se pitate zašto vas niko ne voli . Jestel od kuće nosili kamenice ili su vam to dali na onoj rusevini

block123

ne seri sudjenje nije bilo sporno nikako... utakmica izmedju igrača korektna do kraja, u TV prenosu to nije vjerovatno zabilježeno al igrači oba tima su se na kraju pozdravila više nego korektno...mislim da samo ti imaš zamjerke na sudjenje...

bk123

Sudjenje nije bilo sporno ako navijaš za ove kamenjare . Pa pogledaj debilu svi šta pišu . A šta ono kamenje jel i to fer i korektno bilo ?

block123

Nije sporni ni kad gigovic sudi ako navijaš za borac . A igrači vam pravi oni fasisti zadojeni mržnjom gdje idu mesarski startove , i onda se pitate zašto ne smiju otići na Stari Most , .

block123

Pusti ga bolan,Velež nije prešao centar drugo poluvrijeme,a Kukić ih je oživio sa onim golom kad je visilo u zraku da prime drugi....doduše imao je i Velež dvije lijepe šanse u početku,ali poslije ništa vrijedno spomena,po meni jako loša igra Veleža prema naprijed...sportski pozdrav

lalinjo

Kakvo bola kamenje. Gdje si ti bio

Realist

U medjugorju,isao po kamenje

enko

bk123,kako te nije sramota reci sudenje nije sporno,podero nas sudija ko gigovic u banja luci,vama je 10 faula svirao oko sesnesterca od koji su 2 bila,nas laktate,saketate,nigdje faula,kako te nije sramota,ni jedan nam faul nije svirao na vasoj poli,suti dobili ste i poklopi se nekomentarisi suđenje

velez mo

pogledaj snimak pa reci da nije bilo 10 faulova oko sesnaeterca ??? bolan kakvi su ono faulovi , onako se starta u 3.ligi jedno je ići jako na igrača ali onako glupe faule praviti pa to samo mogu kreteni u glavi

damir_mo

Velež pod Bijelim Brijegom nije dobio od 1993.

LuisCarlo

Opet Velež igra šampionski.

ogs

Velez je izgubio...komsijama 3 boda. Pametnom dosta

Zaccheroni

zaccheroni najbolji komentar do sad, loša utakmica do bola, Zrinjski dobio Velež izgubio. Sutra sve nanovo

bk123

A one kamenice kome su one ostale . Možda će ih kaljanac ponijet kući

block123

Sudija, da bog da se ne vratio ženi i djeci svojoj

Ecosport

Odavno veća seljačka ekipa poput Veleža iz Vrapčića,nije igrala u PL,to valjanja po terenu,kako bi se koji minut ukrao sačuvaj Bože.Nema napredka lige sve dok ulaze plastični klubovi bez istorije.

Radnik78

A ko se valjo poslije 2:1

enko

Plastični klubovi bez historije vjerovatno misliš na ove sto su puškama nastali u medjugorju 94te godine . A vi iz radnika lagano spremite se ispadate .

block123

@block123 ...Radnik igra PL i iduću sezonu ne brinite.