Revija golova u Mostaru, Zrinjski pobijedio Željezničar i ostao u igri za Evropu

Trijumf Plemića

Midhat Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u 32. kolu Premijer lige BiH lagano savladao Željezničar rezultatom 4:2.

Plemićima je pobjeda bila neophodna u borbi za plasman u Evropu, a do nje su na kraju lagano došli.

Domaći sastav žestoko otvara utakmicu. U petoj minuti Ćorluka je poslužio Bašića, a ovaj pogađa za 1:0.

Četiri minute kasnije već je 2:0. Ovog puta mrežu Bendera pogađa Tičinović za uvjerljivo vodstvo domaćeg tima.

Nastavili su Plemići nakon svega sa napadima. Bilbija u 16. minuti propušta odličnu šansu, Bender mu brani, a zatim Bilbija desetak minuta kasnije neprecizno šutira.

Do kraja prvog poluvremena Plemići prijete preko Jakovljevića. Njegov udarac je bio neprecizan i ostalo je 2:0.

Željezničar u 43. minuti iz prve šanse dolazi do gola. Frane Ikić je zabio nakon prekida za rezultat prvog poluvremena od 2:1.

Ofanzivno je domaći tim krenuo i u nastavak. Propustili su jednu dobru šansu, a zatim pravi šok za Plemiće. Željo je pogotkom Samira Bekrića u 52. minuti izjednačio na 2:2.

Međutim, slavlje gostiju je kratko trajalo jer na scenu potom stupio Nemanja Bilbija.

Prvo je napadač Zrinjskog u 59. minuti realizovao penal za prednost od 3:2, da bi sedam minuta kasnije iskoristio veliku grešku Durakovića, zaobišao je Bendera i zabio za 4:2.

U posljednjem kolu Zrinjski će morati da pobijedi Tuzlu City na gostovanju i da se nada da Velež neće osvojiti bod protiv Mladosti, te da Široki neće pobijediti Radnik u Bijeljini.