Zvezda slavila, kiks Partizana
Bod sa Radom možda znači i otkaz za Jokanovića

Jelen Super liga Srbije – 16. kolo

Fudbaleri Crvene Zvezde, pred skoro 10.000 gledalaca na gostovanju su deklasirali Jagodinu sa 4:1 u današnjoj utakmici 16. kola Jelen Super lige Srbije. Zvezda je tako van „Marakane“ ostvarila prvi trijumf u posljednjih mjesec i po dana.

Poveli su gosti iz Beograda golom Ninkova u 8, a minut kasnije izjendačio je Pavlović. U zadnjoj minuti prvog dijela igre „crveno – bijele“ u novo vodstvo doveo je Some. Lazetić je povećao na 3:1 u 79. da bi sudbinu domaćih zapečatio njihov igrač. Živković je postigao auto gol za konačnih 1:4.

Lider na tabeli Partizan kiksao je na svom terenu remizirajući sa Radom 1:1. Za „crno – bijele“ pogodio je Ljajić u 18. minutu što je bio rezultat prvog dijela igre. Za 1:1 i iznenađenje kola pobrinuo se Jovanović u 50. minutu utakmice. Poslije debakla u Ligi UEFA samo bod protiv sugrađanske ekipe ozbiljno je uzdrmao status trenera Slaviše Jokanovića na klupi Partizana.

Njihov neuspjeh iskoristila je drugoplasirana Vojvodina koja se gostujućim trijumofm nad Hajdukom u Kuli od 2:1 primakla lideru na tri boda zaostatka.

U ostalim današnjim utakmicama 16. kola Banat je savladao OFK Beograd sa 4:2, dok su Napredak i Borac podijelili bodove - 1:1.

Zadnji meč ovog takmičarskog kruga sutra od 13 sati igraju Čukarički - Javor.