Borac bolji od Šenčura u utakmici sa malim brojem poena

ABA 2 liga

Haris Zilić

Košarkaši banjalučkog Borca upisali su drugi trijumf u ABA 2 ligi ove sezone. U četvrtom kolu savladali su Šenčur rezultatom 65:56.

Utakmicu su obilježile jake odbrane na obje strane, a u prvom poluvremenu se igralo u serijama.

Borac je prvu četvrtinu dobio sa 19:15, Šenčur je uzvratio u drugoj sa 14:20, tako da je Šenčur na poluvremenu imao prednost 33:35.

U trećoj četvrtini egal utakmica sa dosta jakim odbrana. Slovenski predstavnik je održao prednost i u posljednji period ušao sadva poena prednosti.

U četvrtoj dionici uraganska igra Borca, potpuno su razbili protivnika, dobili posljendji period sa 22:10 i slavili sa konačnih i pomeutih 65:66.

Bh. predstavnike je do trijumfa predvodio Delalić sa 19 poena i sedam skokova, deset poena je ubacio West.

U redovima Šenčura Malovčić je bio zapažen sa deset poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Borac je na omjeru 2-2, dok je Šenčur na omjeru 1-3 nakon četiri odigrana kola u ABA 2 ligi.

Naredno peto kolo ABA 2 lige banjalučkom timu donosi duel protiv MZT Skoplja, a taj meč na rasporedu je 18. novembra.

Drugi bh. predstavnik ekipa Širokog u četvrtom kolu ABA 2 liga sutra će odmjeriti snage sa Šibenkom.