Partizan ostao bez trofeja: Kamenjaš vodio svoj tim do historijske pobjede

ABA Super Kup

Haris Zilić

Košarkaši Partizana poraženi su u finalu ABA Super Kupa od Studentskog Centra rezultatom 83:81 i tako sezonu nisu otvorili trofejom. Veliki rezultat za mladi tim iz Podgorice.

Studentski Centar je odlično otvorio susret bili su raspoloženi u fazi napada u prvoj četvrtini koju su dobili 25:22.

U drugom periodu egal, tim iz Podgorice nije dozvoljavao Partizanu da preokrene pa se na odmor otišlo rezultatom 42:40 u korist Studentskog Centra.

Ipak u trećem periodu malo bolja igra Partizana. Taj period beogradski tim je dobio sa 26:21 i preokrenuo rezultat u svoju korist pred ulazak u posljednji period.

U posljednjoj četvrtini egal utakmica, a pet minuta prije kraja na semaforu je bilo 75:71 u korist Partizana.

Do kraja utakmice Studentski Centar se vraća i u dramatičnoj završnici slavi historijsku pobjedu 83:81 i dolazi do trofeja.

Jedan od junaka bio je Kapusta koji je pet sekundi prije kraja pogodio trojku za pobjedu.

Tim iz Podgorice do trijumfa je predvodio bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš sa 14 poena i sedam skokova, odličan je bio Dawkins sa 18 poena.

Partizanu večeras nije pomogao ni raspucani Punter sa 23 ubačena poena.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Veliki je ovo rezultat za Studnetski Centar i odmah su pokazali da će u novoj sezoni biti itekako opasni.

Favoriti sada dobro znaju do koga im prijeti opasnost i gdje se mogu okliznuti.