ACB liga: Barca novi lider

Barcelona bolja od Zaragoze

Košarkaši Barcelone slavili su na gostovanju kod Zaragoze sa 87:76.

Barca je u Zaragozi upisala 19. pobjedu, a kako je Valencia poražena nešto ranije od Real Madrida, Katalonci su preuzeli lidersku poziciju u 21. kolu ACB lige.

Gosti su vodili 21:13 nakon prve četvrtine, a na poluvremenu je bilo 45:37. Imali su gosti i 23 poena prednosti krajem treće četvrtine.

Zaragoza je uspjela do kraja utakmice, ako ništa, da ublaži ionako težak poraz.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Doellman je vodio Barcu do pobjede sa 14 poena, Perperoglou je dodao 13, a Ribas 12 poena. U sastavu Zaragoze Jelovac je ubacio 21, Henry 14 poena.