Vrlo dobar nastup Čampare u gostujućem trijumfu Splita

Protiv Alkara

H. Zilić

U 23. kolu košarkaškog prvenstva Hrvatske, Split je u veoma uzbudljivoj utakmici savladao Alkar rezultatom 84:89.

Utakmica je ponudila dosta preokreta, a treću četvrtinu Splićani su dobili 20:27, a na kraju se ta prednost ispostavila i presudna.

Splićane je do trijumfa predvodio Luković sa 22 poena, četiri skoka i šest asistencija. U pobjedničkoj ekipi vrlo dobru partiju je odigrao naš Sani Čampara, koij je za 25 minuta na parketu postigao deset poena i upisao četiri asistencije.

Kod Alkara prvo ime je bio Vučić, a meč je završio sa 15 poena, sedam skokova i dvije asistencije.