Blazersi protutnjali Sacramentom, Nurkić bio blizu double-double učinka

Ubjedljiv trijumf

A. Čaušević

Portland Trail Blazersi su ostvarili ubjedljiv trijumf na gostovanju kod Sacramento Kingsa, bilo je 99:125.

Gosti su sve riješili već u prvoj četvrtini kada su bili na +14 (24:38), da bi do kraja meča održavali stečenu prednost, u jednom trenutku su imali i +31, a konačan rezultat glasio je 99:125.

Jusuf Nurkić je bio vrlo dobar obzirom na vrijeme na parketu. Za 23 minute je postigao 10 poena i imao osam skokova.

Blazerse je do petog trijumfa u sezoni vodio CJ McCollum sa 37 poena, dok je Damien Lillard dosao 17. Kod domaćih se istakao Marvin Bagley III sa 15 ubačaja.

Od ostalih mečeva izdvaja se još jedna sjajna partija Luke Dončića koji je u pobjedi Dallas Mavericksa protiv Orlando Magica 112:98 ostvario triple double od 20 poena, 11 skokova i deset asistencija.