Borac lakše od očekivanog
Postigao 20 poena za Slobodu: Roni Ross

„Centrotrans liga za prvaka“, 10. kolo

Košarkaši Borac Nektara mnogo lakše nego što se očekivalo došli su do nove prvenstvene pobjede i to nad Slobodom Ditom (88:68) koja je, može se slobodno reći, razočarali večerašnjim izdanjem u Banja Luci.

Domaći sastav je čitavim tokom utakmice dominirao, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena. U prvih deset minuta „pivare“ je služio šut, pa su za tri poena gađali 5 od 5, te time u potpunosti uništili odbranu Tuzlaka. U trećem periodu slomljen je i posljednji otpor, pa je do kraja Borac rutinski održao prednost i sasvim zasluženo upisao nova dva boda.

Borac Nektar 88
25:15, 22:20, 20:10, 21:23
Sloboda Dita 68

Dvorana „Borik“ u Banjaluci. Gledalaca: 1.000. Sudije: Dragan Kralj (Trebinje), Medin Duškaj (Sarajevo), Ivan Miličević (Čitluk).
BORAC NEKTAR: Franklin 2, Jovanović 11, Rothbart 18, V. Jovanović 7, Gemaljević 17, Đurasović 11, Pavlović, Milinović, Velimirović 12, Popović 2, Josipović 8. Trener: Miloš Pejić.
SLOBODA DITA: Halilović, Milošević 7, Halibegović 2, Albijanić 4, Jeftić, Perošić, Tomović, Tanasilović 2, Matić 6, N. Milošević 10, Jocović 17, Ross 20. Trener: Senad Muminović.