Bosna deklasirala Grude
Edin Bavčić pod košem Gruda

Liga 13 BiH za košarkaše

U poslijednjoj utakmici 25. kola košarkaške Lige 13 Bosna je rezultatom 98:62 slavila nad gostima iz Gruda. Obje ekipe igrale su u znatno oslabljenim sastavima, pa je do izražaja došla kompaktnija ekipa i duža klupa Bosne.

Gosti su zaprijetili na samom početku i poveli sa 5:0, a onda i sa 12:7, ali Bosna već do kraja prve četvrtine hvata priključak i preuzima vodstvo (22:17).

klupabBailey, Ikonić, Williams i Zimić samo kao posmatračiU drugoj četvrtini igra gostiju poptuno se raspala, a pod pritiskom je popustio prvo Boško Bura koji već u 17. minuti igru napušta zbog pet prekršaja, a onda i trener Predrag Mikulić koji je zbog protesta zaradio tehničku grešku i isključenje.

U nastavku Bosni je ostalo samo da privede utakmici kraju, jer je pitanje pobjednika riješeno već do kraja prvog poluvremena.

KK Bosna ASA BH Telecom - KK Grude 98:62
(22:17, 25:13, 28:8, 23:24)