Bosna jedva protiv Mladosti, novi trijumf Čapljine

Čapljina nastavila seriju protiv Kakanja

Danas su na rasporedu bile četiri utakmice osmog kola, Lige 12 Bosne i Hercegovine. U prvom susretu ovog kola Borac je savladao Leotar, 85:66.

Zrinjski - Vogošća 110:102 (20:27, 27:21, 28:22, 35:32)

Zrinjski je na svom parketu dočekao Vogošću, a gledaoci u Mostaru imali su priliku vidjeti odličan susret. Gosti su bolje otvorili susret i nakon deset minuta vodili 27:20. U nastavku mnogo bolja igra Vogošće pa je Zrinjski na odmor otišao sa jednim poenom viška.

U nastavku susreta Zrinjski je došao do novog vodstva i u odlučujućih deset minuta ušao sa pet poena viška. Mostarci su do kraja zadržali prednost i slavili, 110:102.

Najefikasniji u redovima Zrinjskog bio je Sinadinović sa 23 poena, dok je za goste 29 postigao Tuljković.

Zrinjski: Z. Cvjetković, J. Brajković 18, E. Sinadinović 23, I. Petrić 3, M. Petrić 2, E. Jazvin 19, F. Novak 10, G. Tomić, B. Mašić, B. Bubalo 4, D. Zovko 3, B. Lalović 28

Vogošća: A. Muzur, E. Rešidović, E. Bešović, E. Kahriman 3, A. Hot 26, M. Tuljković 29, S. Albinović 10, A. Aljović 2, M. Keser 16, D. Alić 2, D. Palata 9, A. Selimović 5

Bosna - Mladost 82:81 (23:19, 22:24, 19:17, 18:21)

Bosna je u Sarajevu dočekala Mladost, a Sarajlije su nakon deset minuta vodile 23:19. Mladost je pružila otpor u nastavku susreta pa je Bosna na odmor otišla sa svega dva poena viška.

U nastavku susreta odlična igra obje ekipe, a Bosna je u odlučujućih deset minuta ušla sa četiri poena viška. Pružila je Mladost otpor i u posljednjih deset minuta, ali je Bosna slavila tijesno, 82:81.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Rizvić sa 17 poena, dok je za goste Bjelić postigao 34.

Bosna: E. Mujić 10, F. Vuleta, D. Hodžić 9, E. Alispahić 5, A. Hasandić 3, N. Buza 7, S. Damjanović, E. Čamdžić, S. Lerić 2, S. Demić 15, R. Rizvić 17, A. Avdibegović 14

Mladost: O. Milekić, S. Radanović, D. Knežević 19, N. Milošević 3, O. Tomić, I. Bjelić 34, M. Vidović, M. Kežić 5, P. Ivanić 15, R. Velimirović 2, M. Radanović 3

Čapljina - Kakanj 76:60 (21:20, 20:14, 14:19, 21:7)

Čapljina je lider prvenstva, a u ovom kolu ugostili su Kakanj. Čapljina je prvih deset minuta riješila u svoju korist rezultatom 21:20. U nastavku susreta Čapljina je došla do sedam poena prednosti i sa tim vodstvom otišla na odmor.

U nastavku susreta Kakanj je zaigrao bolje, pa su Čapljinci u posljednjih deset minuta ušli sa dva poena zaostatka. U posljednjoj četvrtini Čapljina je limitirala Kakanj na sedam poena, pa je Čapljina slavila 76:60.

Najefikasniji u redovima Čapljine bio je Kovčević sa 20 poena, dok je za goste 19 postigao Peljto.

Čapljina: K. Bjelica 14, N. Kovačević 20, Ž. Klještan 3, V. Jurković 2, Đ. Mičić, M. Bokšić, B. Jelčić 12, D. Karamatić 2, A. Pervan 1, N. Popović 14, M. Galić 8, M. Jurković

Kakanj: A. Herceglija, A. Delić 1, D. Hadžić 2, A. Muflizović 2, A. Dedić 9, S. Hadžifejzović 17, D. Peljto 19, H. Kovačević 2, N. Begovac 6, B. Šabić, M. Mehić, A. Suljagić 2

Radnik - Posušje 77:64 (12:17, 24:20, 20:21, 21:6)

Radnik je u Bijeljini dočekao Posušje. Posušaci su bolje otvorili susret i nakon deset minuta vodili 17:12. U nastavku Radnik je zaigrao bolje, pa je Čapljina na odmor otišla sa samo poenom prednosti.

U trećoj četvrtini igra koš za koš, a gosti su u bospljenjih deset minuta ušli sa dva poena viška. Radnik je odličnom igrom u odbrani limitirao Posušje u posljednjih deset minuta na samo šest poena, pa je ekipa iz Bijeljine slavila, 77:64.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Borovčanin sa 16 poena, dok je za goste 17 postigao Begić.

Radnik: V. Radovanović 11, D. Kokoruš 2, D. Lontoš 6, N. Erkić 4, V. Borovčanin 16, D. Tolj, J. Kecman, B. Jovanović 7, M. Lončarević 11, L. Rašić 6, D. Simić, F. Goranović 14

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Posušje: I. Baković 14, I. Begić 17, M. Lovrić 4, I. Širić, N. Vlajčić 10, J. Penava, K. Mustapić 12, G. Brkan, A. Leko 2, J. Šakota 5, D. Jukić