Bosna razbila Mladost

Prvenstvo BiH

E. Škorić, foto: T. Hebib

Košarkaši Bosne su u 18. kolu prvenstva BiH ugostili Mladost i na kraju ubjedljivo slavili sa 81:59.

Studenti su večeras pred svojim navijačima uvezali i treću ligašku pobjedu i sada su na omjeru 12-5, dok je sastav iz Mrkonjih Grada upisao deveti poraz.

Od početka se vidjelo u kojem pravcu ide ovaj meč, a nakon 10 minuta igre Studenti su vodili 27:16.

Na poluvremenu je već bilo 47:31 i više nije bilo upitno hoće li sastav Bosne upisati pobjedu. Nemoćni gosti nisu uspjeli u nastavku ni da ublaže poraz, štaviše prednost Bosne bivala je sve veća i veća.

Šturanović je ubacio 17 poena uz sedam skokova i tri asistencije u timu Bosne, Rhashaad Hanner je dodao 16 uz 11 skokova, a Brandford 15 poena. Kod gostiju Hukić s 14, te Milanović, Knežević i Kočović sa po 10 bili su dvocifreni.