Bosna Royal pobijedila Sparse u Skenderiji

Liga 10, 1. kolo

Sarajevski derbi u 1. kolu Lige 10 odigrali su u Skenderiji Sparsi i Bosna Royal, a na kraju su gosti u ovom meču, ekipa Bosne upisali pobjedu rezultatom 79:75.

Bosna je kao favorit ušla u ovaj duel, a to su na kraju opravdali i na terenu.

Vodio je Royal tijekom kompletnog meča. Imali su plus četiri nakon prve dionice 23:19, a iako je u nekoliko navrata bilo i plus 14 u prvom poluvremenu, Sparsi su prednost uspjeli spustiti na minus osam nakon 20 minuta igre (44:36).

Nastavak donosi potpunu dominaciju Bosne. Prednost se povećavala iz napada u napad i u jednom trenutku su gosti imali 19 razlike.

Nakon 30 minuta igre bilo je plus 13 za Studente, 65:52, da bi Sparsi na otvaranju posljednje četvrtine spustili razliku na samo minus sedam, 67:60.

Ipak, do eventualnog preokreta nisu mogli, pa je Bosna na kraju stigla do pobjede.

Do trijumfa ih je vodio Maksim Šturanović sa 16 poena, Strahinja Dragičević je dodao 14, dok je kod Sparsa Adi Zahiragić meč završio sa 18 poena.