Bosna Royal u Skenderiji bolja od Širokog

Liga 10, 7. kolo

Košarkaši Bosne Royal Jelly pobijedili su večeras u Skenderiji Široki Brijeg rezultatom 99:80 u susretu 7. kola Lige 10.

Bosna Royal je fantastično ušla u ovaj meč. Poveli su s 26:8 i činilo se u tim trenucima kako će trijumf biti uvjerljiv.

Ipak, Široki je odigrao nešto bolje završinicu prve dionice i na mini odmor su otišli sa minusom od 13 pona, 28:15.

Održavali su domaći košarkaši dvocifrenu prednost tijekom kompletne druge četvrtine. Nisu dozvolili gostima da zaprijete, a nakon 20 minuta igre bilo je 12 poena prednosti u korist sarajevskog tima, 54:42.

Domaći tim je u nastavku igrao dosta dobro. Očigledna je bila razlika u kvaliteti timova, a Bosna Royal je uspjela da dodatno poveća prednost na ulasku u posljednju dionicu (79:63).

Bez većih problema je sarajevski tim dovršio posao u posljednjih 10 minuta i došao je do nove pobjede u ovoj sezoni.

Šturanović s 23 i Dragičević s 22 poena su predvodili domaći tim u ovom susretu, dok su kod gostiju Karačić i Batinić ubacili po 16.