Bosna u derbiju savladala Igokeu

Na krilima Williamsa...

Nakon uzbudljivog susreta u Banjaluci protiv Borac Nektara „studenti“ su svojim navijačima ponovo ponudili dramu. Iako su u nekoliko navrata imali prednost od 14 poena i gotovo riješen meč, izabranici trenera Jurija Zdovca do trijumfa nad Igokeom (82:80), u 3. kolu „Centrotrans lige za prvaka“ došli su u posljednjim sekundama preko Seida Hajrića.

Domaći su bolje otvorili utakmicu i nakon nekoliko uvodnih minuta koje su protekle u dosta rastrganoj igri i obostranoj nervozi ipak stižu do 9 poena prednosti (22:13). Bolja igra „studenata“ viđena je i na početku druge dionice. Igosi su se oslanjali na solo akcije Bocke i Allena, što nije donijelo rezultata.

No, ni Bosna nije imala razigranog pojedinca, posebno na vanjskim pozicijama, osim Lancea Williamsa i donekle Seida Hajrića čiji su koševi podigli razliku na 14 koševa u nekoliko navrata (33:19, 41:27). Upravo je Williams svoju minijaturu počeo od 13. minuta. Ipak, zahvaljujući nešto agresivnijoj igri u odbrani, te činjenici da je Bosna od 12 slobodnih bacanja pred kraj prvog poluvremena promašila čak 10 gosti su nakon dva perioda imali zaostatak od podnošljivih sedam poena (49:42).

dodikMilorad Dodik stigao je u Skenderiju da podrži svoju ekipu, ali im nije mogao pomoći.Nastavio je Amerikanac sa dobrom igrom i u trećem periodu, ali je izostala podršku saigrača. Kada se Lance umorio Igosi su počeli stizati prednost. Malo po malo razlika se topila, a serija od 10:0 pokazala je namjere gostiju da u Aleksandrovac ponesu vrijedne bodove iz Skenderija. Stefanović je trojkom sa zvukom sirene, na isteku trećeg perioda, uplašio domaće navijače najavljujući neizvjesnu završnicu. Koš za koš igralo se do 40. minuta, a treba kazati da su gosti prvi put stigli u vodstvo u 37. minutu (74:73).

U zadnjem minutu rezultat je glasio 80:80. Allen je poveo napad gostiju, na semaforu je ostalo još 18 sekundi, a odluka Vučurovića da 8 sekundi prije kraja pokuša postići trojku ispostavila se pogrešnom, jer je loptu sa obruča skinuo Williams, a Hajrić stavio tačku na susret.

Bosna ASA BHT 82
28:17, 21:25, 16:20, 17:18
Igokea Partizan 80

Mala dvorana KSC „Skenderija“ u Sarajevu. Gledalaca: 700 Sudije: Bojan Jovanić (Banjaluka), Aco Okuka (Kiseljak), Seid Nožinović (Tuzla). Pet ličnih grešaka: Bailey (Bosna ASA BHT), Stefanović, Patterson (Igokea Partizan).

BOSNA ASA BHT: Jefferson 2, Šehović 5, Tomović, Panić 7, Đurasović, Zimić, Bailey 10, Rahimić 6, Hajrić 16, Pašalić, Jackson 5, Williams 31. Trener: Jurij Zdovc.

IGOKEA PARTIZAN: Tošić 1, Patterson 5, Bocka 11, Stazić, Đurica, Vučurović 15, Ćup, Wright, Tautvy 11, Stefanović 18, Kovačević 2, Allen 17. Trener: Zoran Sretenović.