Budućnost slavila u derbiju protiv Krke

Bolji od Krke

U zanimljivom derbiju, u 11. kolu ABA lige, Budućnost je u Novom Mestu, rezultatom 90:81, pobijedila Krku.

Budućnost je upisala i devetu pobjedu protiv ljutog rivala, te je ostala prvi pratioc Crvenoj zvezdi u regionalnom prvenstvu.

Krka je vodila sa 19:16 u prvoj četvrtini, ali je na poluvremenu Budućnost bila u prednosti (39:36).

Podgoričani su povelaći prednost na 10 razlike nakon treće četvrtine, što se ispostavilo nedostižnim za Krku. Završeno je rezultatom 90:81.

Šehović je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa 22 poena, Subotić je ubacio 16, a Popović 14. Nezaustavljiv za goste bio je Armstead sa 28 poena, ali nije imao pravu podršku od saigrača. Jedino mu je pomagao Booker sa 16 poena.