Butler ubacio 53 poena i spriječio iznenađenje 76ersa

NBA liga

Košarkaši Golden State Warriorsa upisali su sinoć novu pobjedu.

Warriorsi su nastavili s dominacijom u NBA ligi, pa su u pisali 37. pobjedu u 40. meču. Savladali su Los Angeles Lakerse sa 116:98.

Curry je predvodio svoj tim sa 26 poena, dok su na drugoj strani Clarkson i Williams bili najbolji s 22, odnosno 21 poenom.

San Antonio Spursi su sa 99:95 bili bolji od Cleveland Cavaliersa. Gosti su vodili 15 razlike u prvoj četvrtini, ali u nastavku su Spursi preokrenuli i došli do nove pobjede.

Tony Parker je bio najbolji domaći igrač s 24 poena, Kawhi leonard je ubacio 20 uz 10 skokova, dok je na suprotnoj strani LeBron James ubacio 22 poena uz pet asistencija i sedam skokova.

Philadelphia 76ersi su umalo priredili iznenađenje protiv Chicago Bullsa, ali su gosti uspjeli nakon produžetka da pobijede rezultatom 115:111. Inače je bilo 104:104 u regularnom dijelu meča.

Butler je ubacio nevjerovatna 53 poena uz šest asistencija i 10 skokova. Covington je u timu 76ersa ubacio 25 poena uz šest skokova.

Chalmers je s 25 poena vodio Memphis Grizzliese do pobjede nad Detroit Pistonsa (103:101). Marc Gasol je ubacio 19 poena. Kod Pistonsa Johnson je bio najbolji s 19 poena.

Sacramento Kingi su u gostima sa 103:101 pobijedili Utah Jazz, dok je u Londonu Toronto pobijedio Orlando poslije produžetka sa 106:103. Lowry ej sa 24 poena i oasm skokova te sedam asistencija bio najbolji igrač Raptorsa, dok je Oladipo ubacio 27 poena kod poraženog 'domaćina'.