Čapljina došla do nove pobjede, Borac slavio u Mostaru

Borac u posljednjoj četvrtini preokrenuo rezultat

Utakmicama šestog kola, nastavljena je Liga 12 Bosne i Hercegovine. U odličnom susretu, Borac je u prvom susretu današnjeg programa, savladao Zrinjski u Mostaru.

Zrinjski - Borac 78:81 (20:20, 20:15, 21:20, 17:26)

Početak susreta donio je odličnu igru obje ekipe. Protivnici su se smijenjivali u vodstvu, ali niti jedna momčad nije mogla do osjetnije prednosti. U drugih deset minuta, ušli su poravnati, 20:20. U nastavku prvog poluvremena, Zrinjski je na krilima Jazvina zaigrao bolje i na poluvrijeme otišao sa pet poena viška.

Treća četvrtina donijela je istu košarku kao i prva, a domaćin je u odlučujućih deset minuta ušao sa prednošću, 61:54. Zrinjski se međutim raspao u odlučujućih deset minuta, a gosti iz Banja Luke su to znali iskoristiti i doći do pobjede, 81:78.

Najefikasniji u redovima Zrinjskog bio je Jazvin sa 28 poena, dok je za Borac, 15 poena postigao Pavlović, a Matić 14.

Zrinjski: Z. Cvjetković, J. Brajković 12, E. Sinadinović 21, I. Petrić, M. Petrić, E. Jazvin 28, F. Novak, G. Tomić, B. Mašić, B. Bubalo 9, D. Zovko, B. Lalović 8

Borac Banja Luka: M. Vukotić, R. Ivić 12, D. Đuranović 10, M. Radujko 5, S. Blanuša 8, P. Lončar, N. Pavlović 15, S. Lončar 8, S. Matić 14, M. Trikić 9, R. Bašić

Mladost - Kakanj 83:72 (21:17, 28:22, 17:13, 17:20)

Mladost je na svom parketu dočekala Kakanj. Kakanjci su pružili dobar otpor domaćinu, ali su prvih deset minuta ipak izgubili, 21:17. U nastavku prvog poluvremena Mladost je nastavila sa odličnom igrom i na poluvrijeme otišla sa 11 poena viška.

U drugom poluvremenu Mladost je zadržala prednost i došla do važne pobjede. Slavili su košarkaši Mladosti, 83:72. Najefikasniji u redovima Mladosti bio je Ivanić sa 22 postignuta poena. U redovima Kaknja 24 poena postigao je Hadžifejzović.

Mladost: Đ. Aleksić, O. Milekić 6, S. Radanović, D. Knežević 6, N. Milošević 13, O. Tomić 2, I. Bjelić 12, M. Vidović, M. Kežić 10, P. Ivanić 22, R. Velimirović 9, M. Radanović 3

Kakanj: A. Herceglija, A. Delić 4, D. Hadžić, A. Muflizović 10, A. Dedić 12, S. Hadžifejzović 24, D. Peljto, H. Kovačević, N. Begovac 15, A. Suljagić 7, M. Mehić

Radnik - Leotar 67:65 (18:16, 16:18, 14:11, 19:20)

Radnik je na svom parketu u Bijeljini dočekao Leotar. U prvom poluvremenu igralo se koš za koš. Prvu četvrtinu Leotar je dobio 18:16. Nastavak prvog poluvremena donio je istu sliku na tereu, a gosti su drugih deset minuta dobili identičnim rezultatom, pa su ekipe na poluvrijeme otišle poravnate.

U nastavku susreta na terenu ista slika, a domaća ekipa je u posljednjih deset minuta ušla sa tri poena prednosti. U posljednjoj četvrtini košarkaši Radnika su zadržali prednost i slavili, 67:65.

Najefikasniji u gostujućoj ekipi bio je Đurasović sa 22 postignuta poena, dok je u redovima pobjednika 20 postigao Radovanović.

Radnik: V. Radovanović 20, D. Kokoruš 2, D. Lontoš 6, N. Erkić 7, V. Borovčanin, D. Tolj, J. Kecman 3, F. Goranović 11, B. Jovanović 7, M. Lončarević 1, L. Rašić 8, D. Simić 2

Leotar: M. Kovačević 7, M. Rikalo 1, V. Aleksić 12, S. Milanović 1, Z. Kašćelan 12, M. Ninković, A. Crnogorac 2, B. Đurasović 22, D. Šakotić 3, S. Mijović, Đ. Ninković 5, G. Sudžum

Čapljina - Vogošća 93:78 (24:22, 33:18, 15:23, 21:15)

Čapljina, lider prvenstva na svom parketu je dočekala Vogošću. U prvih deset minuta vidjeli smo odličnu košarku, a Čapljinci su prvih deset minuta dobili, 24:22. Druga četvrtina, bila je ključna za domaće, zabili su Vogošći 33 poena i na odmor otišli sa 17 poena prednosti.

Do kraja je Čapljina odigrala koliko je tebalo i slavila zasluženu pobjedu 93:78. Najefikasniji u redovima Čapljine bio je Bjelica sa 25, dok je za Vogošću 23 postigao Tuljković.

Čapljina: K. Bjelica 25, N. Kovačević 16, Ž. Klještan 13, V. Jurković 6, Đ. Mičić, M. Bokšić 2, M. Vrankić, B. Jelčić 8., D. Karamatić 4, A. Pervan, N. Popović 9

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Vogošća: A. Muzur 3, E. Gušo, E. Bešović 1, E. Kahriman, A. Hot 19, M. Tuljković 23, N. Ademović, A. Aljović 6, M. Keser 18, D. Alić 7, S. Kurtić, A. Selimović 1